[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
GGforum.cz • Zobrazit téma - Pokémon World Online

Pokémon World Online

Všechny možné MMO hry. Word of Warcraft, Connan Online, LotR online, Lineage atd...

Pokémon World Online

Příspěvekod robin997 » 21 črc 2013 00:13

Ano, čtete správně (Teda jestli jste Nepřečetli Pocamon Word Olive, potom si to přečtěte ještě jednou. A asi byste měli vědět, že jste dyslektik, pokud jste to ještě nezjistil), je hra, která potěší všechny milovníky Pokémonů (tím mluvím jak o Anime, tak i a hlavně o původní hře na Gameboye).
Je to HD předělávka (podobná ) původních Pokémonů (Red and Green/Blue) a druhé generace (Gold and Silver, respektivě Heartgold a Soulsilver, kvůli podobnému, grafickému kabátku), což znamená že po tutorialu si vyberete region Kanto nebo Johto (samozřejmě že Kanto, kdo by chtěl začínat s nějakou blbou, neuvěřitelně roztomilounků Chikoritou místo Bulbasaura nebo se Cyndaquilem místo Charmandera (I když je Cyndaquil pěknej Pokémon, na Charmandera nikdo nemá. Kromě Bulbasaura). Možná tak jestli jste na vodní, to už je i Totodile lepší než Squirtle, ale pryč s tím mým Pokémonským rasismem) a potom prostě hrajete starý dobrý Pokémony v novém kabátku. A málem bych zapomněl, je to trochu okořeněné tím, že to je MMO, takže tam jsou i další hráči, s kterými si to můžete rozdat. Teda jako s Pokémonama... boje s Pokémonama. Nic jiného, jen 2 Pokémoni, co ze sebe vybýjí duši a možná se i zabíjí. Pro naše pobavení. Wow, to je ale krutá hra. Každopádně, zatím jsou pouze tyto dva startovní regiony +malá oblast tutorialu, na ostatních se pracuje a postupně chtějí tvůrci vytvořit všechny regiony ze všech officiálních Pokémon her, všechny Pokémony, všchny questy a pár svých doplňků.
No nic víc se k mechanice hry říct nedá. Když jste už hráli původní hry na Gameboyi a nebo aspoň víte, o čem to bylo, tak asi máte tušení, jaké to bude a pravděpodobně je správné. Máte Pokémony rádi? Ihned jděte, zaregistrujte se a hrajte, je to zdarma a vlastně tím pomáháte, jelikož jste beta tester.
A to mě přivádí k dalším aspektům hry. Bohužel. Hra je v Beta verzi (už od prosince 2007) a má hodně bugů. Hodně. Často se zasekáváte a musíte se refnout a občas ani to nemůžete a musíte vypnout hru a znova se po chvilce připojit, ale to se vám nepodaří, protože buď už vypnuli server (Ano, většinou je server vypnutý, zapíná se většinou v půlce odpoledne), nebo server spadnul z přetížení, nebo je na serveru příliš hodně hráčů (je docela nízký limit hráčů na to, kolik lidí to hraje) a prostě vás tam zpátky hra nepustí (zastaví se u Authencating nebo se to k Authencating ani nedostane a napíše se, že se nepodařilo připojit k serveům). A taky je tu ta nepříjmenost, že z nějakého důvodu (zřejmě protože si občas odklinu pryč z PWO okénka při nahrávání) se hra zastaví při loadování mapy, takže jen sedím a čumim na spícího Pikachua. Ale co, jsou to non-profit nezávislý vývojáři, kteří to dělají jako hobby, protože jsou fanoušky Pokémonů, takže to více než mile rád prominu.
Další problém, který je pochopitelný, je skoro směšně složitá registrace. Nebudu ji moc do detailů probírat, ani nebudu radit, jak jí bezpečně projít, protože to asi mají speciálně navržený jako test inteligence a zapálení do hry +dobře to zredukuje počet hráčů, obvzlášť těch trollícího typu, alemůžu jen říct, že podobnou registraci jsem ještě neviděl. Zkoušel jsem se zaregistrovat dost hodněkrát, ani si netroufám tipnout kolikrát, ale byla to ta nejvíc frustrující registrace, co jsem kdy zažil. Pravděpodobně kvůli tomu, že jsem zbrklý, pořádně si registrace nečtu, protože to mám už jaksi naučené a dělám to po poloslepu a byla skoro půlnoc a já si prostě jen chtěl zahrát starý, dobrý Pokémony zdarma. Což jsem odložil na druhý den a ani ten jsem si nezahrál a den potom taky ne. Zkoušel jsem se připojit už alespoň 30x (a to bych řekl, že je to to nejmenší možné číslo) a zahrál jsem si 6x, z toho se mi to 4x seklo nebo mi to spadlo a už jsem se zpátky nedostal. Ale to jim odpustím za povedený soundtrack a příjemné přihlašovací menu.
Další chyba je asi v designu. Nedokážu to vysvětlit, ale HUD a interface při boji a různé podobné věci mi připadají trochu divné, jako by to k tomu nepatřilo. Plus by mohli poupravit a znovuvytvořit zvuky Pokémonů, možná trochu víc animace v bojích, ale je to ještě Beta a budu rád, když jen opraví bugy a občasné kostrbaté pohyby a boje.

Pro začátek byste asi měli vědět pár věcí (tyhle rady se vám budou hodit). Zezačátku je docela dlouhá doba, kdy se načítá přihlašovací menu. Když zmáčknete login, mělo by proběhnout Connecting to server a Authencating, oboje ve zlomku vteřiny (doslova okamžik). Jestli bude delší to první, je vypnutý server, po nějaké době se vám ukáže okénko, které vám to řekne.
Když se vám to zastaví na Authencating..., nic se vám neukáže, prostě to tam bude pořád, dokud hru nevypnete (což byste měli udělat přes Správce úloh rovnou u procesů (Myslim že se ten proces jmenuje PWOněconěco.asiexe. Jsem příliš unavený, abych zapojil paměť nebo to šel zkusit), protože to je rychlejší a jste stejně líný, jako já, nechcete čekat a za to si vás vážím.
Potom byste měli vidět Loading screen s potícím se Pikachuem, ze kterým je vidět Bulbasaurův krunýř, uprostřed je spící Togepi, za ním je potící se Psyduck () a napravo nebo nalevo nebo jaká to je strana je smutně vypadající Squirtle... jak to, že si všechny ty jména pamatuju? A proč jsem vám prostě neposlal ? Prostě, s tím jsem zatím neměl vůbec žádný problém, ale pár lidí už jo (viz. ten obrázek)
Jestli jste byli takový šťastlivci a dostali jste se k tomu spícímu srá... Pikachuovi (Loading map...), mělo by trvat pár sekund, než se vám objeví okénko, že jste se úspěšně přihlásili a naposledy jste se odhlásil v ten den, ten čas, bla, bla, bla, OK a hurá do hry. Teda jestli ten Loading netrvá příliš dlouho, po půl minutě je to stoprocentně jistý, že se hra zase zasekla a vy to musíte zase spustit znovu.
Ale jo, jestli tyto zkoušky plné bolesti a utrpení složíte, můžete si užít hru. Dokud se někde zase nezasknete a nepomůže vám /ref nebo budete příliš dlouho AFK a automaticky vás to neodhlásí. Jinak je to perfektní hra, až na počítačové hry, které si v té hře si můžete zahrát (Please insert inception joke), které jsou často zabugované, nejdou moc dobře hrát, kvůli designu interfacu vypadají stejně divně, jako interface, jsou špatně naprogramované a ještě vás označí AFK, takže vás to po dlouhém hraní odhlásí a už nebudete připojení k PWO virtuálnímu světu, takže budete looser, co hraje příliš dlouho hry a odpojuje se od okolního světa, ve kterých je looser, protože tam příliš dlouho hraje hry a odpojuje se od virtuálního online světa. Je to dost divný pocit. Ale to jsou jen takové malé, hodně dostupné easter eggy, kdo by jim vyčítal, že si na nich nedají tak velkou práci, jako na celé hře, na které pořád usilovně pracují, i když z toho vůbec nic nemají, takže jsou to herní hrdinové a měli bychom jim postavit 30 metrové sochy z platiny, kde by všechny detaily byli vykreslen diamanty a uvnitř by byla temná hmota. Povim vám kdo, hajzlové. Hajzlové by jim to vyčítali. Ale je pěkné si zahrát Snake nebo divně skákající a padající postavičku v minihře podobné tomu z Pouea.
Jo a málem bych zapomněl, dejte si bacha na jednoho zasr... zestárlého, plešatého haj- pána, který je ve sklepě s krabicemi, ve kterých hledáte papíry pro toho zku... zušeného, líného zm- zmateného profesora. Když si s tím dědulou promluvíte zprava, kde je takové zákoutí z beden, zůstanete tam zaseknutý, nepůjde /ref a budete muset restartovat hru. Dost nepříjemné. A ani v tom zákoutí nehledejte, taky se zaseknete.
Potom se často zaseknete v konverzací, co se prostě zaseknou a není z nich úniku. A občas se i zaseknete před konverací a zase nepůjde /ref a budete muset restartovat hru.

Prostě je to skvělá hra, která má hodně much, na které byste měli být připraveni, ale stejně si to jako fanoušek Pokémon her užijete. Ukončuju videem, který vám řekne mnohem víc, mnohem srozumitelněji.

Ps1: Nemám nic proti Squirtlovi, je , Chikorita není blbá, je roztomilá a dobrá, Cyndaquil je skoro stejně dobrej, jako Charmander, jen nemá tak dobrou evoluci, Bulbasaur je pořád ten nejlepší a Totodile vypadá blbě. Ale i Pokémoni z Johto jsou dobrý, jen mám radši Kanto Pokémony. Jsou takoví.... méně moderní. Mají takový nádech, který se mi líbí. Psyduck není psychopat, jen to byla skvělá momentka ze skvělé recenze, Pikachu je v pohodě, jen jsem naštvaný na ty loadingy. A všchno to mělo být jen hodně špatný vtip, takže jsem vlastně uspěl
Ps2: Asi jsem vás měl varovat, ať si nečtete ty dlouhé závorky. Vlastně byste si to celý neměli číst. Včetně tohodle. Přestaňte a jděte si zahrát PWO, je to pěkná hra.
Ps3: Už nikdy nebudu psát "recenze" na GGF po 22:00 hodině, přísahám.
Ps4: Jak to, že jsem tohle psal už více než 2 hodiny?
Ps5: To je ale hodně Ps
Ps6: možná sem někdy dám screenshoty ze hry, jestli se k tomu dostanu
Ps7: Ano vím, celý to je dlouhé, trapné, nevtipné, nepřehledné, ale... trochu se nudim a nemůžu usnout (Zkurvená insomnie) a zrovna jsem měl takový spisovatelský BOOM! Všem se ze srdce omlouvám.
robin997
Šlechtic
Šlechtic

Pokémon World Online

Příspěvekod reklama » 21 črc 2013 00:13

Crafak
Tato reklama pomáhá zaplatit provoz fóra.

Re: Pokémon World Online

Příspěvekod MindFucker » 25 črc 2013 21:17

Koukám na tvůj článek a říkám si "další šílenec co se rozepsal.." ale zvědavos mi nedá a začnu číst.A už první věta mě posadí na zadek :D a hltám slovo za slovem.. Díky za tu práci co jsi si s tímto článkem dal a určitě omrknu PWO a možná i začnu hrát.. přeci jen,také už jsem s Pokémonama něco měl ;)
MindFucker
Kopáč
Kopáč

Příspěvekod robin997 » 25 črc 2013 23:19

Díky :)
Bohužel teď mají PWO problémy s DDoS útoky, takže zatím servery nejsou a ještě delší dobu nebudou nahozeny.

EDIT: Taky bych měl asi zmínit, že ten den jsem se byl inspirován , přesněji videem (nebo tím přechozím, nejsem si úplně jistý).
robin997
Šlechtic
Šlechtic

Příspěvekod robin997 » 04 srp 2013 19:03

Sláva! Hra už zase běží a servery mají nový hosting. Pořád to má stejný chyby, ale aspoň, že už jsou servery nahozený.
robin997
Šlechtic
Šlechtic

Příspěvekod Winety » 11 srp 2013 15:47

No, není to jediné Pokémon MMO, ještě jsem našel PokéMMO a zatím jsem hrál jenom to. Najde se tu někdo kdo hrát obě dvě hry a dokázal by je srovnat?
Winety
Farmář
Farmář

Příspěvekod robin997 » 11 srp 2013 16:18

Jdu se na to podívat a hned napíšu rozdíly.
robin997
Šlechtic
Šlechtic

Příspěvekod robin997 » 11 srp 2013 19:09

Takže ke PokéMMO.

PokéMMO a PWO mají jeden velký rozdíl. PWO je MMO hra ve světě z her Pokémon Red and Blue a Pokémon Gold and Silver. PokéMMO je Pokémon Fire Red s více hráči. PWO je samostatná hra, PokéMMO ne.
V PWO hrajete za sebe, nehrajete za Reda. Red a Blue v PWO jsou, ale nehrajete za ně, ani s nima nemáte žádný kontakt, není tam jejich příběh, v tom světě se události z původní hry už staly.
PWO je samostatná hra, k PokéMMO si potřebujete stáhnout ROM Fire Red v1.0 USA (plus ROM HeartGold a SoulSilver, ale ty hry si asi ještě zahrát nemůžete), takže většina lidí to hraje nelegálně.
Když už máte officiální Pokémon hry dohrané, tak je PWO mnohem lepší, protože tam jsou jiné věci. Například jiný NPCčka, který vás vyzvou k souboji.
PokéMMo není tak zabugované, nemá problémy s připojením, vypadá o něco líp a je tam víc lidí. Zdá se mi ale trochu nepřehledné. Můžet si dát Fullscreen, ale stejně je perspektiva dost nízko.
Boje vypadají a ovládají se mnohem líp v PokéMMO, hlavně protože mají animace a k útokům toho mají napsaný víc (což nic moc není, protože v PWO nic napsaný není). Chyběl mi tam ale Battle log, přes objevující se nápisy to probíhá o dost pomaleji a nevíte přesně co se stalo.

Osobně mám radší PWO, ale PokéMMO je v hodně směrech lepší. Dokonce má i český kanál v chatu.
robin997
Šlechtic
Šlechtic

Zpět na MMO hry