[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
GGforum.cz • Zobrazit téma - The Elder Scrolls:Skyrim

The Elder Scrolls:Skyrim

Role Playing Game - král herních témat. Diablo, Baldurs Gate, Fallout...

Re: The Elder Scrolls:Skyrim

Příspěvekod polarkac » 02 dub 2014 22:17

| | |
polarkac
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod reklama » 02 dub 2014 22:17

Crafak
Tato reklama pomáhá zaplatit provoz fóra.

Příspěvekod PJay » 03 dub 2014 11:09

Možná nám nějaké TES6 přinese něco propracovanějšího. Klidně by to mohl být Skyrim 2, třeba prequel z dob antient Nordů, když ještě všichni ti nechutní zombies byli živí, anebo sequel. Anebo je to blbej nápad, nevím :D Bylo by super, kdyby ta hra mohla nabídnout větší rozmanitost questů. Já vím, asi to není tak jednoduchý, zvlášť kdyby se questy měly větvit. Ne že by ve Skyrimu některý questy nebyly super.

Taky si Skyrim občas dám. S první postavou jsem udělal 49 levlů a dohrál hlavní linku + nevím kolik side questů. Ale zdaleka ne všechny. Druhou postavu mám na stejné úrovni a s ní jsem se snažil dělat hlavně side questy. No takže zatím jsem nikdy nic nevymaxoval a nikdy neudělal všechno, co se dá ve hře udělat, a přesto to mám podobně jako ty - prostě mě to taky nějak přestává nebo skoro už přestalo bavit. Her jsem zase tolik nehrál, takže asi zas tolik náročnej nejsem. Teda jak na co. Baví mě i hry, který zase nejsou technicky nijak bombastický :) jako FTL a podobný indie hříčky. To je tak, že jak máš open world hru, tak chceš, aby tam šlo dělat všechno :D A to ve Skyrimu nejde...

Btw. moje divoženka :3

TESV 3.jpg
_____PMC _____YT1 _____YT2 _____DA
PJay
Stavitel
Stavitel

Příspěvekod polarkac » 03 dub 2014 12:15

Mít tam úplně vše nepotřebuji. Mě se vesměs crafting, boj i kouzla docela líbí jak jsou udělané. Jen ty questy a dungeony jsou šíleně stereotypní. Paradoxní je, že nejvíce questů se odehrává ve stejně vypadajících dungeonech. Oproti tomu úžasné lokace jako Blackreach (dwemerské ruiny) mají asi dva nebo tři úkoly. Přes uzavřenost těch ruin (pasti apod.) tam nenajdeš skoro žádné informace o dwemerech. Mě prostě přijde ten svět takový mrtví.

Jsem vůdce Thief guildy, Dark Brotherhood, hlava upíří famílie (Dawnguard DLC) a archmage Collage of Wintherhold. Jaké to má výhody? Žádné. Nikdo po mě nic nechce, jako po vůdci. Můžu maximálně plnit stupidní stereotypní questy. Armor pro mága je k dostání jen přes Blacksmithing a Enchanting a to ještě možná, pokud se to vyrovná mé 200% regeneraci many.

Některé perky, hlavně v magii, mi přijdou úplně naprd. Perk, aby nepřítel utekl když má málo HP, je podle mého na nic. Chci mít silná kouzla. Mám cca 500 many, 35 level a regeneraci skoro 200%. Zakouzlím dva expertní spelly a jsem bez many, regenerace skoro nepomáhá a ty souboje jsou více utrpení než zábava (nehraju Dark Souls kde je to na utrpení z bojů založené).
Nepřátelé (nemagické bytosti) na sobě mají výbavu bez rezistů a stejně jim ubírám jakýmkoliv kouzlem hrozně málo. Rád bych měl větší level, jenže nemohu najít další úkoly a poflakování po světě a zabíjení potvor, abych se vyskillil mě nebaví. Nehraju MMORPG.

Nesedí tam drobnosti v rozhovorech atd atd. Všechno to jsou drobnosti, ale mě jako hráče to hrozně otravuje. Neumím se vžit do postavy, která je jeden den žákem v magické škole a druhý den porazí Ancana a je z něj hned Archmage. Přitom postava umí totální kulový.

Edit: Ikdyž mě ta hra tak neskutečně nebaví tak se k ní pořád vrací. Aktuálně to asi bude, protože to zkouším s gamepadem a je to celkem fun.
Já si právě nedávno dělal seznam her co jsem kdy hrál. Je to všechno po paměti, takže to není úplně 100%, ale mám tam asi 302 her.
| | |
polarkac
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod PJay » 03 dub 2014 13:45

Souhlasím s tebou. Dungeony jsou monotónní. Všechny nordské hrobky vypadají stejně, všechny dwemerské města taky atd. Úkoly jsou moc lineární a skoro vždy založené na principu "jdi, probij se hordou nepřátel na konec dungeonu, zab bosse, vyber truhlu, dones mi něco, co jsem kdysi dávno ztratil." To je asi to, co jsi myslel i ty, že? Blackreach je doopravdy hodně zajímavá lokace.

Ten svět je tak nějak mrtvý, přitom se tolik snaží tak nepůsobit... To, co píšeš o College of Winterhold, je pravda. Největší sranda je, že já jsem se svou první postavou (nordskou bojovnicí, co se ohání obouručním mečem a o kouzlech neví skoro nic) taky dokončil quest line v té škole a udělali ze mě archmage. Nechápu. A zase máš dobrej postřeh ohledně toho, že když jseš v čele nějaké grupy/organizace apod., nic z té funkce neplyne. Hodně podivný...

Jen mi přijde zvláštní, že na 35. levlu nemáš už co dělat - jako že už ti zbývá jen poflakování se bez cíle. Hm možná mage nabírá zkušenosti pomaleji? Nevím. Jen jsem si všiml, že naopak např. Alternation leveluje dost rychle.

Jop, drobnosti. Například taky to, že skoro vždy, když máš na výběr z víc možností v nějakém rozhovoru, většinou je to úplně jedno, co řekneš. Vůbec to nemá na nic vliv. Jsou výjimky, jako třeba že se můžeš rozhodnout, jestli podporovat daedry a tím získávat nějaké zajímavé zbraně. A pak samozřejmě je na tobě, jak to bude s tím sporem Stormcloaks vs. Imperials (to jsem btw. nikdy nedokončil, protože se nemůžu rozhodnout, kdo si zaslouží vyhrát :D).
A pak bugy. To je kapitola sama pro sebe XD

S gamepadem to asi není snadný, hm? Hrál jsem to jen jednou u kámoše na X360 a přestože jsem dřív hrával výhradně na Playstationu, nějak mi to nešlo. Míření je tradičně docela obtížný na páčce :)

Ten tvůj seznam her je docela tučnej! Zahrnuješ tam i hry, který jsi jen hrál, ale nedohrál? Třeba i dema (vím, dneska už jsou dema mrtvý, ale dřív...)?
PJay
Stavitel
Stavitel

Příspěvekod polarkac » 03 dub 2014 17:15

Ano, opravdu jen pár questů je zajímavých. Třeba série questů z Dragonborn DLC je taky v podobném monotónním ražení, ale hodně to tam doplňuje ten realm Daedric prince Hermaeus Mora. Opět tam mám ale velký problém. Je to prince vědění, realm je taková temná ošklivá knihovna. 99% knížek jsou pouze jako textury nebo statické objekty. Vůbec z toho nemám pocit, že to má něco společného s věděním, protože většina knížek vypadá kompletně zničeně.

Nechci tvrdit, že jsem splnil všechno, ale aktuálně mám asi 6 questů (nepočítám Miscellaneous). Jednak je tam hlavní linie a druhak pár menších questů do kterých se mi moc nechce. V Miscellaneous mám Stromcloak a Imperial (taky nevím ke komu), rekruty pro Delphin a podobné + sběratelské kraviny. V hodně městech mi nikdo nic nechce už dát. Nevím no.
Asi by se dost questů ještě našlo, ale nemám motivaci běhat po všech městech a ptát se každého na potkání. V tomhle by byla o dost lepší nějaká vývěska.

Jako bojovník je to docela v pohodě. Většinou je to boj tváří v tvář, takže protivník je na obrazovce velký terč. U mága je to pain, aby člověk zaměřil na tom gamepadu. Je to ale sranda.

Zahrnuju tam všechny hry i ty co jsem nedohrál, alespoň si to myslím. Nezahrnuji tam dema, webové hry apod. Klidně se můžeš podívat . Spousta bude chybět nebo naopak tam nemají co dělat. Často mám někde vedle na obrazovce zapnutý walkthrough hry, takže se na seznam mohla dostat hra, kterou jsem jen viděl full playthrough a ve skutečnosti jsem jí nehrál.
| | |
polarkac
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod PJay » 03 dub 2014 19:12

Se svou druhou postavou jsem se orientoval hlavně na střelbu lukem, což se mi zprvu vůbec nezamlouvalo, ale s naskilovaným plížením je to snad nejlepší způsob, jak se se všemi vypořádat. Když tě nepřítel nevidí, většinou je hrozně snadný ho trefit. Mage se bohužel vždycky prozradí. Mířit s ním, to fakt musí být něco :D
To je přesný, taky se mi nechce pobíhat po všech městech a vesnicích a zkoušet kecat se všema lidma... No ale já nemám co žehrat, že už tak nějak není co zajímavýho dělat - žádné skyrimovské dlc jsem nehrál.

Ten tvůj seznam je fakt šílenej :D Asi nejsem ani na desetině haha. No chybí ti tam některé věci, které bych zase mohl uvést já (PS exkluzivity - ale jen pár, pač hrát na konzolích byl a je celkem drahej špás) jako třeba Final Fantasy, Metal Gear Solid a pár dalších...

// Je to off topic, ale chtěl jsem se zeptat: Ty Harry Potter hry, to jsou PC verze? Ptám se, protože jsem na PC hrál Chamber of Secrets, ale taky jsem hrál kousek od začátku PS2 verze a je to úplně jiný. Myslím jako celkově obsah té hry - lokace, úkoly. V PS2 verzi to začíná v Burrow, kde degnomizuješ zahrádku a pak hodně času strávíš v Diagon Alley a tak. Prostě úplně jiná hra.
PJay
Stavitel
Stavitel

Příspěvekod polarkac » 03 dub 2014 19:55

Můj původní záměr bylo vytvořit postavu mága s nakombinování thief perků. Docela se mi to povedlo. Bohužel po jedné misi jsem ten sneaking přestal používat. To je tak overpowered a přehnaně nereálný, až se mi to zhnusilo.
V případě AoE spellů to míření ještě jde, ale s těmi ostatními je to u mě o štěstí :D. FPS bych s tím určitě hrát nedokázal, odzkoušeno, ale hry typu Dark Souls, Darksiders jsou s gamepadem určitě zábavnější.

Šílenost to je to máš pravdu. NoLife v "Excelu" :D. Pokud jsem počítal správně a každá dohraná hra mi zabrala 6h, tak je to 31dní nontstop hraní :oops: . Reálný čas si radši představit ani nechci.
Vše to jsou PC verze, Jedinou konzoli kterou jsem vlastnil byl GameBoy Color, kde jsem hrál Pokemon Blue + Crystal a Spiderman. Abych se přiznal tak Chamber of Secret si opravdu už nepamatuji. Už je to strašně dlouho. To že se, ale PC a konzolová verze lišila je na tu dobu celkem normální pokud se nemýlím. Dřív se hry neportovali jako dnes, většinou se vytvářela unikátnější verze.
| | |
polarkac
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod PJay » 03 dub 2014 20:27

Já tu velkou výhodu stalthu trochu kompenzuju tím, že používám nějakej šitózní light armor :D

No počítám s tím, že v RPGčka žerou desítky i stovky hodin, takže on ten no life bude ještě brutálnější. Já jsem ve Final Fantasy X (taková moje srdcovka) nechal 250 hodin. A ten save pořád mám. Ve Skyrimu něco přes 100 za každou z těch dvou postav. Hrůza. Když se mi nějaká hra fakt líbí, tak v ní utopím moc moc času. A ani to nemusí být RPG. Nový věci mi na počítači nejspíš nepoběží, takže se asi budu čím dál častěji vracet ke starým věcem a hodně mezi něma objevovat, co jsem ještě nehrál... A že toho je.
PJay
Stavitel
Stavitel

Příspěvekod polarkac » 03 dub 2014 21:56

Abychom tu nebyly úplně offtopic, tak jsem udělal separátní trošku více obecné téma viewtopic.php?f=22&t=9061
| | |
polarkac
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na RPG a Adventury