X-Plane

Auta, hokej, prostě všechno kde se něco simuluje.

X-Plane

Příspěvekod domitea » 10 pro 2013 23:15

Po delší době jsem si řekl, že něco napíšu. Volba padla na jednu z mých oblíbených "her"

Jedná se o letecký simulátor X-Plane, který sice pro někoho může vypadat jako hra, ale při vhodném výběru doplňujícího materiálu (další letadýlka a scenerie a nějaký ten kus HW) se z toho může stát certifikovaný letecký simulátor, za který by se nemusela stydět menší aerolinka :lol: . Takže hurá do ní:

Instalace

Když si pořídíte X-Plane, dostanete ho v plechové krabici, ve které je 7 DVD. Instalace samotná trvá trochu déle, než je člověk zvyklý. Nicméně pokud nechcete instalovat scenerie celého světa, tak můžete dobu instalace výrazně urychlit. Po nainstalování X-Plane zabere od 20 do 80 GB (já ji mám na 25 GB). Je to kapku víc, ale je to daň za jinak velmi povedené scenerie.

Samotné hraní

Po spuštění simulátoru se objevíte hned v nějakém letadle a přes výběr v menu si můžete vybrat, kde chcete být a v jakém letounu letěť. Na začátek tam je pář vrtuláků (C 172), pak nějaké klasická dopravní letadla(B 757, B 747) a vojenské letouny(F 4, SR 71, U 2, C 130) až na samé experimentální stroje(X 15) zakončené raketoplánem Discovery. Což podle mě není zase tak špatné. Konkurence skončí u dopraváků :wink:

Teď samotný let, let podle mého soudu docela věrně odpovídá fyzikálním zákonům, což hodnotím jako velké plus, protože fyzika skoro ve většině her stojí za prd. Dále v základu je v každém letadle obsažena GPS, která je velmi povedená. Kokpity letadel jsou věrohodné, jen by mohly být realisticky komplikované :lol:

Dopňky

Jak jsem již naznačil, tak na X-Plane jsou různé doplňky. Letadla, scenerie a nějaké addony upravující hru. Stačí se podívat na stránky x-plane.org a tam toho je..... Nicméně toho není tolik, jako u konkurenčního simulátoru.

Na závěr

Pokud jste zažraní do letadel a chcete si jejich ovládání vyzkoušet trochu náročněji, než třeba ve Word of Warplanes, tak sáhněte po X-Plane. Patří mezi nejlepší letecké simulátory, které jsou pro smrtelníky dostupné.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Poslední snímek je porovnání letadla ze starší verze 9 a novější verze 10. Jak je vidět, je to docela rozdíl, bohužel moje nastavení 10 vypadá jak 9 :lol:

99% Super počítačů jede na Linuxu. Jede na něm i ten tvůj ?

Nejlepší je, když se spojí dohromady miliardy mizerných výpočetních jednotek, je to pak nářez! Že to je blbost? Takhle funguje náš mozek.
domitea
Kožešník
Kožešník

X-Plane

Příspěvekod reklama » 10 pro 2013 23:15

Crafak
Tato reklama pomáhá zaplatit provoz fóra.

Re: X-Plane

Příspěvekod rukuil » 19 úno 2014 09:26

Je to simuláter nebo to spíše patří do skupiny těch her co se jenom vydávají za simulátor a skutek utek?
CPU:Amd A8
GPU:Amd radeon hd 7770 vapor-x edition
RAM:8Gb 4/2
windows 7 ultimate
rukuil
Rybář
Rybář

Příspěvekod RedMasterSK » 19 úno 2014 18:36

Recenziu na tuto hru zrhniem do dvoch slov: shitty game.
Po tom co som videl na nete ako vyzera brrrr.
CPU: Intel core i3 3225 3300 Mhz
RAM: Kingston HyperX blu 8 GB DDR3
GPU: Sapphire HD 7950 Flex 3GB
SSD: Crucial M500 120GB
HDD: WD Green 1TB
MB: ASRock Z77 Extreme 4
CASE: Zalman Z11 Plus
RedMasterSK
Myslitel
Myslitel

Příspěvekod domitea » 19 úno 2014 19:51

Rukuil: Co teda podle tebe letecký simulátor? Flight Simulator? X-plane má v některých ohledech lepší fyzikální chování, než FS. Třeba taková vývrtka je v FS docela umění :wink: V X-planu ji uděláš klasicky (ubereš plyn a přitáhneš). Je to jeden z těch povedených simulátorů.

RedMasterSK: A co na tom tak "Shitty" ? Je to simulátor :wink:
99% Super počítačů jede na Linuxu. Jede na něm i ten tvůj ?

Nejlepší je, když se spojí dohromady miliardy mizerných výpočetních jednotek, je to pak nářez! Že to je blbost? Takhle funguje náš mozek.
domitea
Kožešník
Kožešník

Příspěvekod polarkac » 22 úno 2014 11:51

RedMasterSK píše:Recenziu na tuto hru zrhniem do dvoch slov: shitty game.
Po tom co som videl na nete ako vyzera brrrr.

Simulátor je od slova simulace. Toto je konkrétně letecký simulátor, nikoliv simulátor reálného světa. Priorita je u zpracování reálné fyziky, nikoliv reálné grafiky.
polarkac
Moderátor
Moderátor

Zpět na Simulátory, závodní a sportovní hry