Starcraft 2

Od Starcraftu po SimCity.

Starcraft 2

Příspěvekod zulacecek » 11 led 2013 21:35

Ahoj. Na úvod bych se chtěl představit. Moje jméno je zulacecek a hraji Starcraft 2 za americký tým Multitudegaming.net v evropské podsekci Combat Wombats. V tomto krátkém článku bych chtěl všem co SC2 neznají přiblížít jeho základy a těm co hru znají, ale váhají si hru koupit, představit úžasnou hratelnost a přiblížit vám českou a slovenkou komunitu. To bude na úvod všechno a rovnou se na to vrhneme. :]

Starcraft 2 je komplexní real-time strategie, která zasáhla srdce spousty lidí a pro některé je hláška "My life for Aiur" nostaligickou vzpomínkou na Starcraft 1, nebo připomenutím jejich oblíbené rasy Protossů. Hra se skládá z několika herních módů, které se dají rozdělit do dvou základních skupin. První skupinou je spíše vedlejší část SC2 a to jsou týmové hry 2v2, 3v3, 4v4 a speciální FFA(Free for all), nebo-li všichni proti všem, kde spolu zápasí 6 hráčů o dominanci nad mapou. Druhou podstatnější skupinou je 1v1 zápas, který přináší intenzivní herní požitek. Jeden zápas může trvat od 3 minut až po hodinu herního času. Tyto základní části, které tvoří multiplayer SC2 probíhají v tzv. "módu faster" co ve výsledku znamená, že herní sekunda je asi 1,25 sekundy reálné. Nesmíme také přehlédnou custom mapy, jak od fanoušků, tak přímo od Blizzardu, které vám umožní odpočinout si od 1v1 zápasů a nebo zahrát si s přáteli několik různých druhů map. Starcraft 2 ovšem neobsahuje pouze multiplayer, ale i pro milovníky příběhů a výzev také singleplayerovou kampaň, která obsahuje 29 misí za rasy Terranů a Protossů. Hra vám pomůže se začátky vaší herní kariéry řadem challangu, ve kterých si můžete procvičit Multitasking nebo nastudovat jednotlivé rasy a countery na jednotky vašich oponentů. Tolik asi k základnímu představení hry a můžeme se pustit do rozboru základnich herních mechanik a ras, za které si můžete ve SC2 zahrát. :]


Herní mechanky se dají rozdělit na dvě části. První a pro začátečníky důležitější částí je tzv. MACRO. Ve své podstatě je to schopnost hráče ovládat svoji ekonomiku, stavět dostatečné množství výrobních budov a v neposlední řadě zakládáni nových expanzí. Druhou složkou je MICRO. Micro je mechanika ovládání jednotek, při které hráč zaměřuje palbu své armády na zraněné nepřátelské jednotky nebo naopak stahování svých zraněných jednotek do bezpečné vzdálenosti z bitevního pole.


Ve hře se můžete vtělit do vůdců tří ras a to jsou Protossové, Terrani a Zergové. V následujících pár větách si osvětlíme jejich klady a zápory. V tomto článku se nebudu věnovat přímo jednotkám, ale rasám obecně. Na detaily všech ras se podíváme v chystané sérii videí, kterou nahraji na svůj YouTube kanál, který bude uveřejněn na konci samotného článku.Protoss:
Protossové jsou rasa mimozemšťanů s velkou úrovní technologie jako jsou například štíty jak na budovy, tak na pozemní, či létající jednotky. Protossové se pohybují někde mezi útočností a obranou. Jejich hlavní vlastností je, že jejich jednotky jsou velmi silné, ale za to drahé na plyn. Pozitivní vlastností je tzv. Warp tech, který umořňuje jednotky vyrábět přímo na bitevní pole bez toho, aniž by museli cestovat přes celou mapu k nepřátelské základně.

Terran:
Terrani jsou rasou lidí, kteří by teoreticky pocházeli ze země, ovšem celý děj SC2 se odehrává ve smyšleném vesmíru a v celé hře se nesetkáte se zmíňkou o Zemi. Terran je velice útočná rasa, která se zaměřuje na brzkou fázy hry, kde se snaží svého protivníka nějákým způsobem zpomalit nebo rovnou odrovnat a vynutit dychtěné GG. Jednotky se cvičí v kasárnách, nebo se vyrábý v továrně, odkud se musí dopravit na určené místo.

Zerg:
Zergové jsou rasa, jak by je někdo nazval, "Alienů". Monstrózní roje brouků, létajících hadů nebo obřích švábu jsou hlavní kompozicí zergské armády. Zergové jsou velice defenzivní a ekonomická rasa, která ukáže svůj potenciál v pozdní fázy hry. Všechny jednotky, ať se jedná a težaře, nebo o armádu, se vytváří z vajíček, které se objevují v blízkosti líhní, do kterých se malí pracovití bročci odnášejí vytěžené suroviny.


To by bylo k tomuto článku vše. Pokud vás hra zaujala nezapomeňte se podívat na můj facebook http://www.facebook.com/zulacecek nebo můj YT http://www.youtube.com/TheZulacecek, kde budu zveřejňovat videa s podrobným popisem ras, jednotek, mechanik a v neposlední řadě důležitých build orderů. Navžtivte také můj stream channel na twitchi http://www.twitch.tv/cwzulacecek, kde bude každý den od 17:00 probíhat stream mých ladder her, popřípadě turnajů nebo týmových tréninků. Podpořte můj tým na http://www.facebook.com/multitudegaming. Přidejte se na facebook komunitu
http://www.facebook.com/groups/czskSC2komunita, kde se můžete zeptat na jakoukoliv otázku ohledně hry. Hru si lze zakoupit ve většine kamenných obchodů nebo v blizzard e-shopu na http://www.battle.net.

Děkuji vám za pozornost a pár minut vašeho času. Doufám, že se vám můj článek líbil. Teším se na schledání s vámi na víše uvedených místech a přeji Vám good luck and have fun. :]

CwZulacecek
zulacecek
Kopáč
Kopáč
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 črc 2012 11:26

Starcraft 2

Příspěvekod reklama » 11 led 2013 21:35

Uživatelský avatar
Crafak
Tato reklama pomáhá zaplatit provoz fóra.

Zpět na Strategie a budovatelské hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
cron